Миколай, Миколай ти до нас завітай!

 

  Колись, у давні часи, жив на землі звичайний священик на ім’я Миколай, і відрізнявся він з поміж усіх лише доброю вдачею та великим бажанням допомагати людям. Особливо опікувався він дітьми з бідних родин, підкладаючи непомітно на свята у чобіток  подарунок. 

  Згодом люди, вшановуючи пам’ять про цю незвичайну людину, віднесли його до ліку святих та запровадили на його честь чарівний день – Свято Миколая.

 

  Саме тому  цей день  вихованці закладу завжди очікують з великим нетерпінням, бо завжди  на Свято Миколая до нашого закладу прибувають  небайдужі до долі дітей, перевірені часом та добрими  вчинками  друзі. 

    З самого ранку до закладу завітали казкові герої  з мультфільму  Фіксики. Захоплююча ігрова програма  з веселими іграми, танцями та співами  і все це під супровід нескінченних  різноманітних призів та солодощів. Організатором привітання стала торговельна мережа магазинів «Метро».

    Не встигли діти оговтатися від пережитих позитивних емоцій. а на порозі чергові гості : Сергій Жеребило - заступник голови Інгулецької районної у місті ради; Олександр Мамро – начальник відділу освіти району та Валерій Москальченко – президент федерації  вільної боротьби міста. Тепер ініціатива показувати  свої таланти перейшла до  дітей і вони скористалися цим з повна.

     Святково вбрана до новорічних свят школа з самого початку  налаштовувала  дітей та чисельних гостей  свята на  піднесений, веселий  настрій, а театралізоване дійство, до сценарію якого увійшли пісні, танці, театралізовані сценки, буквально зачарувала глядачів  високим рівнем  виконання артистів-аматорів. 

 

    Особливе враження святкова постанова справила на колектив тренерів ДЮСШ№2, які у повному складі прибули на свято і  до глибини душі були здивовані  тим, що їхні юні спортсмени  не тільки кращі у спорті, але і талановиті артисти.  

    По завершенні вистави з вітальним словом до присутніх від імені міської та районної влади звернувся Сергій Жеребило. Побажавши в першу чергу здоров’я, успіхів у спорті та навчанні, він передав дітям солодкі подарунки. До привітань та подарунків в свою чергу долучився Валерій Москальченко. Він вручив юним борцям 30 комплектів чудових спортивних костюмів, футболки та інші необхідні для тренувань та спортивних заходів  речі.

 Наступними до закладу  прибули давні друзі шкільного колективу: Ігор Левицький – віце-президент федерації футболу  міста, Вадим Царенко та Михайло Михайленко – представники українського реєстрового козацтва.  І  знову на адресу дітей лунали  вітальні слова та передано  безліч солодощів.

  Наступного дня з солодощами, цитрусовими та іншими передноворічними дарунками до закладу завітала група представників міського осередку партії Солідарність, очолювана депутатом криворізької міської ради Олександром  Макаренком. До складу делегації увійшли депутати районних у місті рад , які крім подарунків активно залучилися до безпосереднього спілкування з кожною дитиною. Особливо дітям було цікаво дізнатися про  трудову діяльність та шлях до активної соціальної-політичної складової кожного з присутніх.

   Крім того, в ці святкові  дні до дітей з подарунками та концертною святковою програмою завітав криворізький « Театр авторської пісні». на чолі з відомою авторкою та виконавицею своїх пісень Надією Косяк.   Але на цьому сюрпризи не закінчилися. Цього дня до дітей  завітали   представники американського благодійного фонду під керівництвом Адама та християнської церкви «Агапа».

 

  Під кінець кожної такої зустрічі -  теплі вітальні слова та щирі дитячі подяки, фото на пам’ять та запевнення у продовженні дружніх стосунків і зустрічей у майбутньому

У гостини на «Святвечір»

 Напередодні Різдва Христового, ще до сходу на небі першої зірки, збиралася родина за святково вбраним столом і зустрічала гостей-колядників.  Ось так, за давньою народною традицією, наша велика родина зустрічала гостей – учнів Новоселівської середньої школи.  Гості приїхали не з пустими руками, а з іграшками,  театралізованим дійством та концертними номерами.

 

 

 

 

 

   Цей день надовго запам’ятається дітям чудовою концертною програмою,  зустрічами та новими  друзями, що з’явилися під час  спілкування. А проводжаючи гостей домовилися наступну зустріч влаштувати у приміщенні Новоселівської школи .

 

 

 

 

 

 

ПРОДОВЖУЮЧИ ТРАДИЦІЇ ПРАЩУРІВ

 

  Хоча зимовий період вже давно офіційно добіг кінця, та ртутні стовпчики термометрів ще й досі рідко підіймаються вище відмітки нуля, а сонечко й надалі ховається за похмурими хмарами. Тож, найголовніше наше завдання цього тижня - організація урочистих проводів холодної пори року, дотримуючись основних традицій з культурного надбання пращурів.

    І першим кроком у цьому напрямку стала серія дебатних ігор «Якби ви вчились так, як треба, то й мудрість би була своя…», що була проведена у різних групах з метою оволодіння навиками дискусії щодо питань національної фольклорної спадщини. Цей захід підтримувала і книжкова виставка у бібліотеці «Мій край – моя історія жива…», і усний журнал «Маршрутами синього Дніпра», і єдина виховна година «Дніпропетровщина – мій рідний край, моя земля, моя країна дорога…».

 

       

       Та найцікавіше почалося з інформаційної лінійки “Масляна в гості завітала!”, а саме – підготовка до свята! Солодкі та солоні, запечені та засмажені, духмяні та привабливі млинці з маком, сиром, варенням, медом, м`ясом, картоплею, ікрою, зеленню, шоколадом, фруктами, горіхами, цукатами – яких тільки інгредієнтів не використовували наші юні кухарі під керівництвом своїх майстрів-шефів – вихователів! Додайте до цього яскраві національні костюми, винахідливе оформлення столів та святкової зали, і ви відчуєте істинний сов`янський колорит, який панує у дні Масляної. 

   Сам захід, що його підготували та провели Ірина Володимирівна Щігельська та Ірина Сергіївна Місюра, пройшов весело, легко та невимушено, як того й потребує народна традиція. Учні, педагоги та почесні гості свята були занурені в атмосферу віковічних звичаїв, жартівливих ритуалів, ігрищ та забав. Кожна група запрошувала до свого столу, частуючи гостей не тільки смачними стравами, а й приказками, співами, танцями та хороводами. Переможцями цього веселого змагання виявилися І та ІV групи. 

   Приємним завершенням свята стала звістка про те, що наші вихованці вибороли призові місця у районному конкурсі “Молодь обирає здоров'я!”. А чого ж ще можна було очікувати від найактивнішого дитячого спортивного закладу району у дні відзначення свята юності, здоров`я та оновлення!

 

 

Національне виховання

- набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування у молоді рис громадянина української держави, розвиненої духовності, моральної, духовно-естетичної, правової, екологічної, культури

Завданням національного виховання в закладі є обґрунтована система загальнокультурних і національних цінностей та відповідна сукупність соціально значущих якостей особистості, що характеризують її ставлення до суспільства і держави, інших людей, природи, мистецтва, самої себе. Виховання здійснюється для ідентифікації вихованця із загально визначеними цінностями і якостями, які розвиваються і виявляються через власні ставлення вихованців.

 

 

Мета принципу національної спрямованості є формування в дітей національної самосвідомості, виховання любові до рідного краю, свого народу, шанобливе ставлення до його культури; повага, толерантне ставлення до культури всіх національностей, які проживають в Україні.

Реалізація національного виховання відбувається через:

    • формування національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, бажання працювати задля держави, готовність її захищати;
    • забезпечення духовної єдності поколінь, виховання поваги до батьків, жінки-матері, культури та історії свого народу;
    • формування високої мовної культури, оволодіння українською мовою;
    • прищеплення шанобливого ставлення до культури, звичаїв, традицій українців та представників інших націй, які живуть в Україні;
    •  виховання духовної культури особистості, створення умов для вибору нею своєї світоглядницької позиції;
    •  утвердження принципів вселюдської моралі, правди, справедливості, патріотизму, доброти, працелюбності та моралі;

           . формування творчої особистості, виховання цивілізов

    •  забезпечення повноцінного фізичного розвитку дітей, охорони та зміцнення їхнього здоров'я;
    • виховання поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки;
    • формування глибокого усвідомлення взаємозв'язку між ідеями свободи, правами людини та її громадянською відповідальністю;
    • формування екологічної культури людини, гармонії її відносин з природою;
    • розвиток індивідуальних здібностей і талантів вихованців, забезпечення умов їх самореалізації;
    •  формування у дітей  уміння міжособистісного спілкування та підготовки до життя в умовах ринкових відносин.

У процесі реалізації напрямів національного виховання враховано таку систему компонентів духовного світу

  

   національну психологію — психологію працьовитого господаря, вмілого хлібороба, захисника прав особистості і державної незалежності, духовної спадщини народу; 

    національний характер і темперамент — вічне правдо-шукання, гостинність і щедрість, ласкавість і талановитість, ніжність і глибокий ліризм, свободолюбивість і душевне багатство;

    національний спосіб мислення — своєрідна істотність, завдяки чому зі століття в століття відтворюються і розвиваються самобутня українська культура і духовність;

     народна мораль, етика — людяність, доброта, милосердя, співпереживання як найбільші духовні надбання;

    народна естетика — краса поведінки, привабливий стиль життя, доброзичливе ставлення до людей, уміння вживати, готувати смачну їжу;

 народна правосвідомість - життя за законами добра і краси, правди і справедливості, гідності і милосердя;

    

 національна філософія — самобутня система ідей, поглядів народу на суспільство, всесвіт, на духовний світ людини, проблему її долі; національний світогляд — система поглядів, переконань, ідеалів, які складають основу національної духовності;

    національна ідеологія — ідейне багатство нації, система філософських, політичних, правових, економічних, моральних, естетичних та релігійних поглядів, ідей, переконань;

    національна свідомість та самосвідомість — відчуття усвідомлення гордості за приналежність до української нації.

 

  

 Шляхи формування системи національного виховання розкриваються в закладі шляхом реалізації програми "Освіта",  "Концепція середньої загальноосвітньої школи України", "Концепція школи нової генерації — української національної школи-родини", "Концепція безперервної системи національного виховання", Закон України "Про загальну середню освіту", "Про освіту", Національна доктрині розвитку освіти України.

Враховуючи вище перелічені завдання, поставлені перед педагогічним колективом в закладі з національного виховання, можна сказати, що основними принципами даного напряму виховання є природо-відповідність, народність, культуро-відповідність, етнізація, гуманізм, демократизм, зв'язок із життям, гармонізація індивідуальних і загальнолюдських потреб та інтересів особистості, свободо відповідність.

 

  

Отже, маючи поставлені цілі та завдання, ми очікуємо такі результати, які повинні чітко відображати сформованість основних понять у вихованців, а саме :

1.    почуття поваги та гордості до рідного краю, народу, мови;

2.     приналежність до української нації, відчуття себе громадянином України, шанування державних символів, Конституції України;

3.     любов до культури свого народу, його традицій, звичаїв і обрядів;

4.     розуміння правил взаємодії людей у колективі, суспільстві та безконфліктність їх спілкування, толерантне ставлення до представників інших національностей

 

 Реалізація національного виховання в практику відбувається через проведення ряду заходів, запланованих на 2012-2013 н.р., які мають різні форми роботи: інформаційні лінійки, конкурсні програми, змагання, брейн-ринги, майстер класи, святкові концерти; заплановані заходи, а саме:  Національна символіка нашої держави; Україна – конституційна основа; Національні страви нашої держави; Національні звичаї нашого народу напередодні свят; Національні свята зимового періоду, які вони ?; Українці – наша гордість !; Про культурні цінності; За честь рідної держави; Святині нашої країни; Я і моя Батьківщина тощо.

 

 

Національне виховання - дух і сила народу спрямоване на відродження народних традицій та вивчення історії українського народу

вивчаємо рідну країну
Київ+Лавра.pptx
Microsoft Power Point Presentation 4.5 MB
Видатні люди україни у нашому закладі
Микола+Маковєй+-+заслужений+полярник+Укр
Microsoft Power Point Presentation 3.9 MB